תורמות ביציות

בחירת תורמת הביציות היא תהליך רגשי שעובר על חלק מההורים לעתיד. הקריטריונים עשויים להיות שונים מהורים להורים. לחלק מהם חשובה ביותר ההיסטוריה של תרומת הביציות של התורמת בעוד אחרים מייחסים חשיבות לרמת ההשכלה, המראה החיצוני, המוצא האתני והגיל שלה. כדי להקל על תהליך הבחירה, הצמדנו לכל תורמת את “פרופיל התורמת”. הפרופיל כולל את ההיסטוריה של תרומותיהן, ההיסטוריה הרפואית של המשפחה, השכלה, עיסוק נוכחי ועוד פרטים רבים אחרים. הדבר מאפשר להורים לעתיד לערוך לעצמם רשימה קצרה של המועמדות הסופיות בהתאם לדרישותיהם. כשהורים לעתיד פונים אלינו אנחנו מאפשרים להם להתחבר למידע מקוון כדי שיוכלו לקרוא על כל תורמות הביציות הזמינות, ועל סמך המועדים הרצויים להם להפריה חוץ-גופית אנחנו מאשרים את המועמדות עבורם. לאחר גמר תהליך המיון, אנחנו חותמים על החוזים עם ההורים ומבצעים את הבדיקות הנחוצות הבאות:
CBC/hb – ספירת דם מלאה/המוגלובין
סוג דם ורזוס (Rhesus)– למקרה שיידרשו עירויי דם לא צפויים.
HIV – נגיף הכשל החיסוני הנרכש
HbsAg – הפאטיטיס B
VDRL – עגבת (סיפיליס)
HCV – הפאטיטיס C
FSH (CD2-4) – הורמון מגרה זקיק – בדיקות לבירור רזרווה שחלתית (חייב להימדד ביום 2 – 4 לווסת)
LH (CD2-4) – הורמון ההצהבה (חייב להימדד ביום 2 – 4 לווסת)
AMH – הורמון אנטי-מולריאני
רמות אסטרדיול – מתבצע ביום ה-2 או ה-3 של המחזור החודשי
TSH – הורמון מגרה בלוטת התריס/בדיקת תפקוד בלוטת התריס
פרולקטין – מדידת רמת הורמון הפרולקטין המופרש על ידי בלוטת יותרת המוח. רמות גבוהות עלולות להעיד על אי-פיריון.
אולטרסאונד של האגן לספירת זקיקים אנטרליים (יום 3 – 5 של הווסת)
נטילת משטח וואגינאלי לגילוי כלמידיה, לפסילת קיום זיהום העלול להתפרץ במהלך שאיבת הביציות או לאחריה.
נגיף הרפס
ציטומגלווירוס

אחרי קבלת תוצאות בדיקה תקינות מוכנה התורמת להיכלל בתכנית, ואנחנו מתחילים בגירוי הורמונלי לפי המועדים שבחרו ההורים. אם מסיבה כלשהי תוצאות הבדיקות אינן תקינות, אנחנו מאפשרים להורים לשוב ולבחור ממאגר התורמות שלנו תורמת ביציות אחרת. אנחנו נבצע את הבדיקות של התורמת החדשה מבלי לחייב חיוב כספי נוסף את ההורים לעתיד.

לגירוי השחלות אנחנו פועלים על פי פרוטוקול טיפול קצר באנטגוניסטים למשך 10 – 14 יום, בהתאם להתפתחות הזקיקים. הזריקות המשמשות לגירוי הן: Gonal F, Menopure, Cetrotyde וכזרז ביוץ סופי, Ovitrel.

הבדיקות שאנחנו עורכים ונימנו למעלה הן בדיקות סטנדרטיות, אולם אם ההורים לעתיד מעוניינים בבדיקות נוספות, אנחנו נחשב את התשלום הנוסף הכרוך בכך ונבצע אותן על פי התשלום המחושב.

ההורים לעתיד מרוצים מכך שאנו מאפשרים להם להיפגש עם תורמת הביציות. הדבר תלוי ברצון ההורים ומובן שאינו בגדר חובה. אנו מסדירים את המפגשים רק על פי בקשה.

בנוסף לתורמות ביציות מאוקראינה ומגיאורגיה, “ניו לייף ישראל” מציעה גם אפשרות לבחור תורמות ביציות ממקומות אחרים כגון פולין, דרום אפריקה, תאילנד, סין והודו. אתר האינטרנט שבו אפשר לבחור בתורמות ביציות הוא www.newlifeeggdonors.com מידע המאפשר כניסה לאתר יינתן על פי בקשה. אנחנו מתחילים בהכנות התורמת במרפאות הפרייה חוץ-גופית מקומיות, והן מגיעות לגיאורגיה או לאוקראינה רק ביום ה -9 של הגירוי, אחרי שמתברר שהגירוי מתנהל היטב. בשל הוצאות המגורים, הטיסה, המזון והנסיעה, מחיר החבילה הכוללת תורמת שתגיע למרפאתנו, הוא גבוה מעט יותר, אולם הורים עתידיים רבים חשים שזה מתאים להם יותר כי זה מרחיב את אפשרויותיהם.